Pazartesi, 20 Mayıs 2019 / Published in Bütün Yayınlar, Etkinlikler
27 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Kocaeli Kitap Fuarına Yahya Kaptan Koleji olarak iki stantla katıldık. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği stantlarda; Öğrencilere hikâye kitapları hediye ettik. Çocuklar hediye edilen kitaplar için kitap ayıraçları yaptılar. Çeşitli hayvan resimlerinin arasından dilediklerini seçerek ve süsleyerek kendi kitap ayıraçlarını oluşturdular.
Pazartesi, 20 Mayıs 2019 / Published in Bütün Yayınlar, Etkinlikler
Yahya Kaptan Koleji’nin irtibat bürosu Symbol AVM’de büyük ilgi gördü. Velilerin okulumuzu tanıması için güzel bir köprü oluşturan irtibat bürosu Nisan ve Mayıs ayında velilerini ve öğrencilerini ağırladı. Özellikle robotik kodlama etkinlikleri çocuklar kadar velilerin de ilgisini çekti. Kendi öğrencilerimizin ürettiği robotları anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri de kullanma fırsatı elde ettiler.
Mekatronik ve Robotik Laboratuvarı
Perşembe, 21 Şubat 2019 / Published in Bütün Yayınlar, Etkinlikler
Dünyada olağanüstü hızla gelişme gösteren robotik bilimi, bu bilimin eğitimine duyulan ihtiyacı hızla bir şekilde arttırmıştır. Bu bilimin hızlı bir şekilde yaygınlaşması için robotik bilimine genç yaşlardan itibaren başlanması bir zorunluluk haline gelmiştir. Genç yaşlarda Robotik eğitimiyle tanışan öğrenciler adım adım mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını keşfederken ve bu düzenekleri hem tasarlayarak hem de kodlayarak hayata geçirirler.
TOP